Blog LinkleriEklendiği Tarih: November 11, 2008 03:59:51 PMEstetik ve Epilasyon

Erkekler de estetik ve epilasyon yaptıyorlar. Ankara, izmir, İstanbul Estetik Cerrahi Merkezleri'ne bir çok erkek başvuruyor. Erkek epilasyon. Saç konusu da erkek için önem taşıyor. Gerçi maden olan yerde ot bitmez lafı özellikle saç eksikliği için yaratılmış bir sözdür aslında.
Güzellik Merkezlerine yapılan başvuru her geçen gün artıyor ve ufak kentlerde bile çok sayıda güzellik salonu veya güzellik merkezi açılıyor.Lazer epilasyon İstanbul 'da epilasyon türleri ve lazer epilasyon hakkında bilgiler var.
Lazer epilasyon uygulamaya müsait olmayan kişilerin bir kısmı ise iğneli epilasyon yöntemi ile tüylerden kurtuluyorlar.
Lazerli epilasyon 12-14 yaşından itibaren doktor kontrolü ile uygulanan bir epilasyon çeşididir.Rastgele yerlerde yapılamaz. Sağlık bakanlığı ruhsatlı lazer epilasyon yapmaya izinli kurumlarda lazer epilasyon yapılabilir.
Epilasyon uygulamasında mümkün olan en iyi sonucu alabilmek için kıl oluşumunun tamamlanmasını beklemek doğru olur. bunun için epilasyona başlamadan önce hekim tarafından ayrıntılı muayene, kıl ve cilt tipinin belirlenmesi ve lazer epilasyon işlemine uygunluğunun belirlenmesi en doğru yaklaşımdır.
Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?
Lazer Epilasyon yönteminde ideal sonuçlar beyaz tenli ve koyu renkte kıla sahip kişilerde alınmaktadır. Renksiz kıl tüy ve siyah tenli kişilere lazerli epilasyon uygulanmamaktadır. Lazer epilasyon 12 yaşından itibaren koyu renkte kıla sahip olan ve durumu lazer epilasyon yaptırmaya müsait olan kişilere yetkili doktor kontrolünde uygulanabilen bir epilasyon türüdür..Lazer epilasyon yaptırmak niyetinde iseniz; Lazer epilasyon uygulama yetkisi olan bir Kurumda yapılmalı,bu epilasyon türü her yerde rastgele uygulanamaz.İstenmeyen kılların yok edilmesinde lazer epilasyon yöntemi günümüzde kullanılan bir epilasyon türüdür. Artık lazerler, epilasyon amaçlı olarak da günümüzde kullanılmaktadır.
Lazerli Epilasyon uygulaması seansları zaman olarak kısa sürer, hızlı bir yöntemdir.
-Lazerle Epilasyon seanslar arası uzun sürer ve lazer epilasyon uygulanan bölgede uzun süre tüy çıkmaması ve düzenli yapılan birkaç uygulamadan sonra tüylerdeki azalma nedeni ile temiz bir görüntü elde edilir.
Lazer Epilasyon yönteminin Dezavantajları:

-Beyaz, gri, kızıl ve sarı renk kıllara genellikle bu epilasyon yöntemi etkili olmaz.

-Bronzlaşmıs ciltlere lazer epilasyon yapılmaz, rengin açılmasını beklemek gereklidir.

-Lazer epilasyon sırasında özel koruyucu gözlük takılmalıdır.

-Hamilelerde kullanılması önerilmez.

-Herpesli bölgelerde, sedef hastalığı olanlarda, prekanseroz cilt lezyonu olanlarda, cilt enfeksiyonlarında lazerle epilasyon yapılmaz.


Lazer Epilasyon Öncesi Yapılacak Hazırlıklar:
-Lazer epilasyon yapılmadan önce tüy ve kıllar bir kaç hafta ağdayla alınmaz.
Lazer epilasyon yapılacak alanda uçuk,enfeksiyon,prekanseroz cilt hastalığı gibi lezyonların bulunmamalı, retinoik asit türevi akne ilaçları bir kaç hafta öncesinden kesilmiş olmalıdır.
-Lazer epilasyon uygulamasını başlatabilmek için epilasyon yapılacak bölgedeki tüylenme maksimum yoğunluğa ulaşıncaya kadar tüyleri kökten almadan beklemek gerekir. 2 ila 6 hafta arasında değişen bir sürede sarartıcı veya ağda veya cımbız kullanılmamalıdır. Bu sürede uzayan tüyler için tüy dökücü krem kullanılabilir. Tüy dökücü kremler kıl köküne işlemediğinden lazerli epilasyondan uygulamasından önce kullanılabilir.
Lazer epilasyon işlemleri süresince kılların cımbızla veya iple alınması doğru değildir. Ayrıca güneş banyosu ve solaryumu takiben 48-72 saat içinde lazer epilasyon yapılmamalı ve işlem sonrası birkaç hafta solaryum veya güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.
Estetik Cerrahi:
Plastik-Estetik Cerrahi fiziksel fonksiyon bozukluklarının düzeltilmesini , kazalar, hastalıklar, doğuştan gelen kusur ve bozuklukların azaltılmasını araştıran bir tıp uzmanlık dalıdır.
Plastik kelimesi eski Yunanca’da şekil verme, biçimlendirme anlamına gelen “plastos kelimesinden türetilmiş. Plastik cerrahi hem estetik hem de  rekonstrüktif cerrahi yi kapsar. Estetik cerrahi yüze ve vücuda ait özellikleri şekillendirmeyi ve kişinin görünüşünü düzelterek güzelleştirmeyi amaçlar. Rekonstrüktif cerrahi ise yüzü yada vücudu yeniden inşa eder , fiziksel fonksiyonları onarır ya da güçlendirir. Bir kaza, hastalık yada doğuştan gelen ikinci derecede deformasyonları en aza indirir. Plastik Cerrahi kapsamındaki  Estetik Cerrahi'de bir rekonstrüksiyon yani bozulan veya deforme olan dokuları yeniden eski haline döndürmek için yapılan onarma işlemidir.
Estetik Cerrahi tarihçesi
Plastik ve estetik cerrahi tarihçesi M.Ö. 600 lü yıllara kadar dayanır. Bu dönemlerden kalan belgelerde  Hindistan da ceza olarak kesilen burun ucunun kesildikten sonra nasıl tamir edildiği anlatılmaktadır. Modern anlamda  plastik cerrahi 19. yy da gelişmeye başlamıştır. Tarihte bilinen ilk meme küçültme ameliyatı 1669 yılında yapılırken gerçek anlamda başarılı ameliyatların başlaması 1900 lü yılları bulmuştur. Plastik-Estetik cerrahi gerçek gelişmesini yaşanan savaşlarla özellikle 2. dünya savaşı ile göstermiş, bu savaşlarda ortaya çıkan organ kayıplarındaki onarım uygulamaları  ile iyice gelişti. İlk karın germe ameliyatı 1950 ler de liposuction (yağ alma) yöntemi 1960-70 lerden sonra uygulanmaya ve yöntemler gelişmeye başladı. Meme ameliyatlarında silikon protez kullanımı 1963 başlamıştır. Günümüzde oldukça popüler olan estetik ameliyat sırasında kullanılan yöntemler hızla gelişmekte ve çeşitlenmektedir.
Estetik ve Estetik Cerrahi
Estetik günlük konuşmada daha çok sıfat olarak kullanılıyor ; Estetik duruş, Estetik görünüş, Estetik desen, Estetik mimari, Estetik sanat, Estetik moda, Estetik dekorasyon hatta Estetik insan. ESTETİK bir bakış açısı aslında. ESTETİK ; her şeyde görmeye çalıştığımız bir kavram, bir bütünlük. o gözle bakmaya alıştığınızda, bildiğiniz gördüğünüz her şeyi estetik olan ve estetik olmayan diye farkına varmadan ayrıştırıyorsunuz. Estetik uyum arayışı içinde herşeyi bir süzgeçten geçirmeye alışıyor insan. Sonuç olarak ; günümüzde Estetik; çoklu anlam profiline rağmen;  güzel ve güzellik kavramını ve bu kavramlarla insanın ilişkisini ele alır. Geçmişten bu yana her dönemde bir Estetik kaygısı vardı. Estetik; güzellik kavramına indirgendiğinde bunun kişinin algı ve alt yapısına göre değişiklik gösterecek göreceli bir kavrama dönüşmesi kaçınılmazdır.
Estetik denildiğinde neredeyse  sadece güzellik, doktor önlüğü içinde bir Estetik Cerrah ve  Estetik Cerrahi ve Estetik Ameliyat kavramları  geliyor aklımıza. . Estetik Burun, burun estetiği, göğüs estetiği , estetik meme-estetik yüz vb kavramlar Estetik Cerrah ve Estetik Cerrahi kavramlarıyla özdeşleşmiştir.Dizin istatistik

 1. Kategori: 29
 2. Altkategori: 1
 3. Toplam Blog: 953
 4. Onay Bekleyen : 767
 5. Onaylanmayan: 764
 6. Bugün Kayıt: 0


Reklam

 1. Günlük Süt
 2. Cevap Burada
 • Süt Firmaları,Süt,
 • EUROSAFE
 • şifreli, tam otomatik, dünyanın güvendiği,
 • çelik kasa